Temel Cilt Bakım Uzmanı

Cilt Bakımı Temel Seviye

CİLT BAKIM kursu  genellikle Güzellik uzmanlığı ile  karıştırılır. Bu kurs program içeriğinde sadece cilt  bakım alanında gelişmek istiyorsanız doğru bir başlangıç olacaktır. 

Derin anatomi bilgileri,  kozmetikler, cilt bakım salon ve ekipmanları cilt analizi, ve tüm cilt tiplerine göre bakım protokolleri, cilt sorunları ve cilt hastalıklarında dermatoloğa yönlendirme, konsültasyon formu hazırlama, cilt bakım oda düzeni, müşteri karşılama ve uğurlama, seans program takipleri, güzellik salonu hijyen kuralları, müşteri tipleri ve satış teknikleri bu programın içinde yer almaktadır. 

Meb müfredatı ile hazırlanmış olan  Cilt bakım kursu sizleri ayrıca Myk sınavına da hazırlamış oluyoruz. Temel seviye Cilt bakım kursu  ile başlangıç olarak  sağlam bir temel atmış olursunuz.

Bu kurs program Serap Gök  tarafından hazırlanmış  4k eğitim video kayıtları ile eğitim özelleştirilmiştir.

Teori ve pratik uygulamalı videolar konu anlatımları ile sektör deneyimlerini de katarak eğitimde mikro bilgi aktarımları yapılmıştır. Ayrıca  Canlı interaktif derslere katılım sağlayarak eğitmen ile soru cevap imkanı katılımcılara verilmiştir.

Hibrtit teknolijisi ile geliştirilmiş sanal okulumuzda 3 çeşit öğrenme tekniği vardır. Kişisel sayfanız da  kendi hızında  ilerleme, canlı interaktif öğrenme ve  ödev görev teslimleri  vardır.  Eğitimi tamamladıktan sonra sizleri telegram gizli grubumuza alıyoruz ve burada diğer mezunlar ile etkileşim haline olarak sürekli gelişmeye devam ediyorsunuz.

Telegram grubu mezun olduktan sonra yüz yüze bir staj deneyimi yaşamış kadar etkisi vardır The Beauty Face Academy olarak bizden aldığınız eğitim ile sektörde  çalışmaya hazır hale gelecek şekilde öğrenciler yetiştiriyoruz.

Estetik Nedir, Kozmetiklerin Sınıflandırılması, Kozmetik Kimyası, Asit ve Alkali, Karma Cilt, Normal Cilt, Cilt Bakımı Uygulama Kuralları, Yüz Masajı ve Masajın Cilt Üzerindeki Önemi, Hijyen ve Sağlık Bilgisi Kuralları Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Tablosu

Beslenme ve Cilt Sağlık İlişkisi, Organizma ve Deri Bağlantısı, Hormonlar ve Deri Bağlantısı, Genetik Faktörler ve Deri Bağlantısı, Deri Hastalıkları ve Kozmetik, Kozmetik Deri Bozuklukları, Ter Bezi Hastalıkları ve Deri Bozuklukları, Pigmentasyon, Alerji, Deri

Hastalıkları ve Deri Anatomisine Bağlı Kusurlar. Sunum-satış-pazarlama / ilişkiler, cilt bakımı / güzellik uzmanı / güzellik terapisti ve ustası, cilt bakımı / güzellik uzmanı / güzellik terapisti ve meslektaşları ile ilişkiler – meslektaşlar, girişimcilik / kozmetik pazarı.

  • Normal Cilt Derin Bakımı

  • Karma ve Yağlı Mini Cilt Bakımı

  • Kuru Cilt Derin Bakımı

  • Danışmanlık  Cilt Analizi

  • Cilt Danışmanlığı ve Analizi Kurumsal gizlilik sözleşmesi

  • Genç Karma Cilt Leke Bakımı (Skin Scruber)

  • Güneş lekesi bakımı

  • Yağlı Olgun Cilt Derin Bakımı

  • Canlandırıcı ve Canlandırıcı Cilt Bakımı

  • Akne Cilt Bakımı

Ders içeriği

 Kurs süresi 1 ay

 Kendi sayfanızda çevrimdışı

video içeriği

  Zoom ile 4 saat canlı ders

  Her pazartesi canlı ders

  Türkiye saati 20:00 – 21:00

Not : Bir aylık süreniz kursa katıldığınız gün başlar.

Müfredat

 Teori Cilt anatomisi

 Cilt analizi

Cihazları tanımlama

Cilt bakım kozmetikleri

 Cilt temizliği ve bakımı

  Özel cilt bakım teknikleri

Hijyen Danışmanlığı

Salon Yönetimi