Kariyer Danışmanlık

GÜZELLİK SEKTÖRÜNDE KARİYER Mİ İSTİYORSUNUZ?

KARİYER KOÇLUĞU GÜZELLİK ENDÜSTRİSİ NEDİR?

Mesleklerin yatay genişlemesiyle yeni alanlar ortaya çıktı. Tabi kafalar çok karıştı kirpik stüdyosu için nasıl yol izlemek gereklidir. Tırnak manikür’den ayrıldı, sırf epilasyon stüdyosu açılır mı? Jumbo bir salon için neler gerekli, Cilt bakım ile makyaj bir arada olur mu? Yönetmelik kuralları nelerdir, sektörün kabul ettiği durumlar, belgeler, sertifikalar, iş yeri açma belgesi, 4. seviye  güzellik uzmanlığı  nedir?  kafalarda bir milyon sorular. Bütçeye göre proje, hayaller, hedefler, sevdiğin alan, olmak isteğin yer, işte tüm bu karışıklığı gidermek için hedefinize kestirme yoldan ilerlemenizi sağlayacak, kariyer koçluğu ile iş hayatınızda ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşmak için gerekli stratejiyi nasıl oluşturacağınızı öğrenir, profesyonel hayatınızda gerçek istek ve hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kariyer koçluğu, size işinizi yapmak için bir bakış açısı verir.  güzellik sektöründe favori işini yaparak yanlış yatırım yapmadan yolunuzu bulmanızı sağalar.  Yeni bakış açınızla, çatışmaları ve zor insanları daha kolay yönetirken kendinizi geliştirmenin ve potansiyelinizi harekete geçirmenin yollarını  bulabilirsiniz.  Koçluk ile iş hayatınızda kuracağınız güçlü iletişim ve ilişkiler, başarılı işlere imza atmanızı sağlar.

beauty-face-kariyer

NEDEN KARİYER KOÇLUĞUNA İHTİYACIMIZ VAR?

 • 1 İş hayatınızda ulaşmak istediğiniz noktaya ulaşmak için,

 • 2 İş hayatınızda yönetmeniz gereken stratejiyi bulmak için,

 • 3 Kariyerinizle ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırmak için,

 • 4 Meslek hayatınızda ne isteyip ne istemediğinizin farkına varabilmeniz için,

 • 1 İş hayatınızı daha verimli, keyifli ve kolay hale getirmek için,

 • 2 Kariyerinizle ilgili yeni bir bakış açısı ve davranış modeli geliştirmek,

 • 3 Etkin zaman yönetimi sağlamak.

KARİYER KOÇLUĞU SİZE NE ANLAMA GELİYOR?

 • Sevdiğiniz işe ulaşın ya da işinizi gerçekten seviyorsanız keyifle ve üretimle yaşamanın yollarını keşfedin,

 • İş ve sosyal hayatınızı nasıl dengeleyeceğinizi anlayarak kendinize daha verimli zaman ayırabileceksiniz.

 • İş hayatında yaşanan ve yaşanacak noktaları belirleyerek bu noktaların gerçek sorunlardan mı yoksa sizin bakış açınızdan mı kaynaklandığını belirleyeceksiniz.

 • İş hayatınızda ulaşmak istediğiniz noktaya ulaşmanın en uygun ve etkili yolunu bulacaksınız.

 • İş hayatınızda sizi yoran kişi veya durumları nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz.

KARİYER KOÇLUĞUNDA SÜREÇ NASIL İLERLER?

İlk görüşmeden sonra kaç seans olacağınızı, seanslarımızda neleri tartışacağımızı, hangi yöntemlerin kullanılacağını bizlerle paylaşıyor ve size özel bir program hazırlıyoruz.  Seanslarımız 50 dakika sürüyor, mevcut süreç dışında çok farklı bir durum yaşıyorsanız programımızda bu konu üzerinde çalışabiliriz.  Süreye bağlı olarak toplam birlikteliğimizin yarısına gelince gelişimle ilgili bir durum değerlendirmesi yapıyoruz.  Tüm seansların sonunda sonrasında hayatınızda oluşturacağınız tüm deneyimleri, yaklaşımları, kararları ve temel davranış kalıplarını tartışıyor, kariyer haritanıza göre hedef adımlarınızı belirliyoruz.

Serap Gök

CİLT UZMANI EĞİTMEN
KARİYER KOÇU

Başvuru sürecimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız